صفحه شخصی کامران رحمتی شادباد   
 
نام و نام خانوادگی: کامران رحمتی شادباد
استان: آذربایجان شرقی - شهرستان: تبریز
رشته: دکتری عمران - پایه نظام مهندسی: سه
شغل:  مجری طرح ملی در وزارت نیرو/مدرس دانشگاه/مشاور علمی و امور نخبگان فرماندار شهرستان تبریز / مشاور شورای اسلامی استان آذربایجانشرقی/مشاور امور جوانان و نخبگان فرهنگی اجتماعی شهرداری کلانشهر / سرپرست تیم علمی شهرداری کلانشهر تبریز/ مسئول امور پژوهشی مرکز آموزشی علمی کاربردی شهرداری تبریز/مسئول شعبه بازرسی پایگاه مقاومت شهید همت
شماره نظام مهندسی:  13655
تاریخ عضویت:  1390/04/15
 روزنوشت ها    
 

 کسب مقام اول مخترعان تبریزی در مسابقات و نمایشگاه جهانی اختراعات 2011 سئول کره جنوبی بخش عمران

10

مخترعان جوان تبریزی در نهمین دوره مسابقات و نمایشگاه بین المللی سئول کره جنوبی با کسب 1 مدال طلا و 1 مدال نقره این دوره از مسابقات و نشان افتخار وزارت علوم و تحقیقات کشور تایوان، موفق به کسب مقام اول در رشته عمران و محیط زیست شدند. اعضای این تیم تحقیقاتی را کامران رحمتی شادباد فارغ التحصیل کارشناسی ارشد سازه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر و دانشجوی دکترای سازه های هیدرولیکی دانشگاه تبریز ، مسعود راستگار فرج زاده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و افشین جورابچی دانشجوی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد سردرود تشکیل می دهند.
سرپرست این تیم مبتکر ایرانی گفت: مسابقات بین المللی اختراعات سئول که زیرنظر و حمایت مستقیم فدراسیون جهانی اختراعات IFIA و سازمان بین المللی مالکیت های فکری ومعنوی سازمان ملل WIPO و انجمن مخترعین کشور کره جنوبی KIPA برگزار شد، از 10 لغایت 14 آذر ماه 1390، با حضور 700 شرکت کننده از 32 کشور جهان از جمله آمریکا، کانادا، کره جنوبی، ژاپن، آلمان، روسیه، ایتالیا، مالزی، تایوان و .... در Coexe سئول برپا شد.
مهندس کامران رحمتی شادباد سرپرست تیم افزود: طرح های ارایه شده توسط این تیم تحقیقاتی شامل 2 طرح بوده است که اختراع نانورآکتور تصفیه گر فاضلاب شهری موفق به کسب مدال طلا و اختراع نانوآسفالت خود ترمیم گر ضدترک موفق به کسب مدال نقره مسابقات شد.
رحمتی شادباد اضافه کرد: طرح نانورآکتور تصفیه گر فاضلاب شهری به صورت پایلوت آزمایشی در تصفیه خانه فاضلاب تبریز با حمایت مسئولین وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجانشرقی نصب شده است و در حال حاضر در حال اجرایی کردن آن به صورت آزمایشی در یکی از روستاهای تبریز برای اولین بار در دنیا می باشیم. از ویژگی های بارز آن تأثیرگذاری بالای آن و تبدیل فاضلاب به آب قابل استفاده در مصارف کشاورزی، سرعت بالا ، عدم تولید لجن در پروسه تصفیه و هزینه پایین نسبت به روش های سنتی می باشد. از ویژگی های نانو آسفالت خود ترمیم گر ضد ترک همانطور که از اسمش پیداست ضد ترک بوده و در اثر ایجاد ترک در خیابان، آسفالت به صورت خودکار شروع به ترمیم قسمت ترک خورده کرده که باعث ایجاد سطح صاف می شود.
لازم به ذکر است این تیم با حمایت مالی شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز در این عرصه مهم علمی حضور داشتند. این مخترعان مراتب تقدیر و تشکر خود را از خانواده های خود، اساتید دانشگاهی در طول دوران تحصیل و تمامی مسئولین محترم استانی به جهت حمایت های انجام یافته که باعث این افتخارآفرینی برای ایران اسلامی شده اند ، اعلام داشتند.

یکشنبه 20 آذر 1390 ساعت 10:48  
 نظرات    
 
علی محمدکریمی 10:28 دوشنبه 21 آذر 1390
0
 علی محمدکریمی
تبریک و آرزوی پیروزیهای بیشتر
جابر رهنورد 20:02 یکشنبه 18 دی 1390
0
 جابر رهنورد
امیدوارم در مراحل بعدی زندگیتون موفق و پیروز باشید
پرنا ح 22:50 یکشنبه 18 دی 1390
0
 پرنا ح
استاد خدمتتون تبریک عرض میکنم
خیلی افتخار کردم به خودم که یه روزی شاگرد شما بودم،من از همون موقع اسم شما رو مُخ گذاشته بود الحق که لایق بودین،
حامد حقی 23:20 شنبه 6 خرداد 1391
0
 حامد حقی
موفق باشی دکترجان
حامد حقی 23:20 شنبه 6 خرداد 1391
0
 حامد حقی
دکتر جان به ما هم افتخار همکاری بدهید لطفا.در تهران در خدمت شما هستیم.یاحق
کامران رحمتی شادباد 16:02 آدینه 12 خرداد 1391
0
 کامران رحمتی شادباد
یا سلام و احترام
از لطف همه دوستان عزیر صمیمانه سپاسگزارم